BUX 139951.75 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ha valaki egyszer elektromos autóba ül, jó eséllyel nem akar már váltani

Egy felmérés szerint az elektromos autót vezetőknek csupán az egy százaléka tervezi, hogy visszatér a benzines vagy dízel üzemű autókhoz.

2024. december 13. péntek, 21:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nemzetközti kutatásból, melynek eredményét a Magyar Elektromobilitás Egyesület (ELMOB) ismertetett, többek között az derül ki, hogy a globális eredménytől egyetlen százalékkal marad el Magyarország abban, hogy 91 százalék választana újra elektromos autó, ha holnap autót kellene cserélnie. A válaszadók négy százaléka tölthető hibridre váltana, benzinesre vagy dízelre pedig a magyarok 2 százaléka lépne vissza, szemben a globális egy százalékkal.

A magyar válaszadók 95 százaléka elégedett vagy nagyon elégedett az elektromos autójával, és mindössze egy-egy százalékuk elégedetlen vagy különösen elégedetlen.

Akik elektromos autót vezetnek, azok a leglényegesebb hátránynak a rossz lefedettségű gyorstöltő hálózatot jelölték meg, míg a második legnagyobb problémájuk a töltés nehézkes indításával vagy a töltés kifizetésével szokott lenni.

A legkisebb problémának ugyanakkor a magyar válaszadók azt tartják, hogy meg kell szokni az új technológiát és nem érzik úgy, hogy túl sok tervezést igényel a villanyautóval való közlekedés.

Hasonlóan a globális eredményekhez, a magyarokat is az alacsonyabb üzemeltetési költségek motiválták leginkább a vásárlás során abban, hogy elektromos autóra váltsanak, a második szempont ugyanakkor a globális eredményekkel szemben nem a környezetvédelem, hanem a helyi zaj- és károsanyag-kibocsátás volt.

Lehullt a lepel, ezeket fogja Szegeden gyártani a BYD
Stella Li, a cég európai vezetője elárulta: először a Dolphin és az Atto 3 modelljei fognak a magyarországi futószalagról legurulni.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet