BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mindenhonnan száműzné Brüsszel a füstölgőket?

Néhány napja az Európai Parlament tagjai még ellenezték azt a javaslatot, amely alapján kültéri helyiségekre is kiterjesztenék az általános tilalmat.

2024. december 13. péntek, 21:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az intézkedésről szóló szavazás során csupán Németország és Görögország tartózkodott az egészségügyi miniszterek brüsszeli ülésén. Más országok elégedetlenségüknek adtak hangot a tervvel kapcsolatban, végül mégis elfogadták azt.

A lépés, amely egyébként nem volna kötelező érvényű, arra ösztönözné a nemzeti kormányokat, hogy tiltsák meg az elektromos cigarettázást és a dohányzást az olyan kültéri helyeken, mint a közlekedési csomópontok, megállók, bárok és kávézók teraszai, valamint strandok és játszóterek.

Ugyan a múlt héten erős ellenállásba ütköztek a tervvel szemben a törvényhozók, végül sikerült igazodni Brüsszel szándékához – írja a Politico.

A baloldali képviselők szerint a jobbközép túlságosan kompromisszumos a vape-ekkel kapcsolatban, míg a jobboldal szerint nem kellene ezen a területen jogszabályt alkotnia az Európai Uniónak.

Az ülés elnöke, Takács Péter egészségügyi miniszter azonban hangsúlyozta, hogy a javaslat csupán egy ajánlás, ami azt jelenti, hogy a tagállamoknak nem lenne kötelező betartaniuk.

Várhelyi Olivér az ülésen azt mondta, a felülvizsgálatra azért van szükség, „hogy jobban megvédjük az EU-ban élő embereket a beltéri és meghatározott kültéri helyiségekben a passzív dohányzásnak és aeroszoloknak való kitettségtől". Mint mondta, az Egészségügyi Világszervezet világosan kimondja, hogy nincs biztonságos vagy elfogadható szintje a passzív dohányzásnak.

Legyünk rá büszkék? Ebben kenterbe verjük szinte az egész régiót
Hiába drágul folyamatosan a cigaretta: az átalakuló termékpaletta mellett, naponta dohányzik a 15 évesnél idősebb népesség egynegyede Magyarországon. Dicsőség lenne, hogy alig 8 százalékponttal vagyunk lemaradva a csúcstartó, láncdohányos indonézektől?
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet