BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beigazolódtak a pletykák: Donald Trump óriási örömet okozott a kriptósoknak

A megválasztott amerikai elnök saját közösségi oldalán jelentette be, hogy a kriptobarát Paul Atkinst jelöli az Értékpapír- és Tőzsdebizottság következő elnökének.

2024. december 4. szerda, 21:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Donald Trump a Truth Social-on jelentette be a hírt, a korábbi pletykák tehát beigazolódtak. Ahogy az is nyilvánvalóvá vált, hogy Trump tartva magát ígéretéhez, valóban egy kriptovaluta párti kabinetet készül felépíteni.


Trump a döntését azzal indokolta, hogy Paul Atkins „bizonyítottan a józan ész szabályozása mellett áll ki”, emellett pedig kitart az erős és innovatív tőkepiacok ígérete mellett, amelyek a befektetők igényeire reagálnak.

„Azt is felismeri, hogy a digitális eszközök és más innovációk kulcsfontosságúak ahhoz, hogy Amerika nagyobb legyen, mint valaha” – emelte ki.

Ahogy Trump maga is ismerteti a posztban, Paul Atkins a Patomak Global Partners kockázatkezelési tanácsadó cég vezérigazgatója és alapítója. A Digitális Kamara tokenszövetségének társelnökeként 2017 óta dolgozik és tanulmányozza a digitális eszközök iparágát. 2002 és 2008 között a SEC biztosa volt.

„A készpénz szemét, a megtakarítók pedig lúzerek”
Talán még nem késő felszállni a kriptovonatra, ha még ebben az életben pénzt szeretne valaki keresni – mondja Robert Kiyosaki üzletember, bestselleríró. Szerinte a gazdagok hamarosan még gazdagabbak lesznek, aki szegény az meg lemarad erről is. Közben egy óriás bitcoinbálna már meg is nyomta a profitrealizáló gombot, a hétvégi csúcs után a korrekció az úr a kriptotőzsdéken.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet