BUX 138683.35 -0,58 %
OTP 44760 -0,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vagyonkezelője már van a BYD-nek, de a befizetés eddig igen csekély

Már vagyonkezelő céget is bejegyeztek hazánkban, a tervezett törzstőkéből azonban még csak morzsák érkeztek.

2024. szeptember 11. szerda, 20:17

Fotó: MTI / Balogh Zoltán
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miközben a BYD Szegeden épít elektromosautó-gyárat, addig a többi magyarországi üzlete igen vegyesen teljesített: a pátyi elektronikai alkatrészgyárával nagyot kaszált, ugyanakkor veszteséges volt a komáromi e-buszgyára.

Akárhogy is, augusztus elején a BYD Europe Holding Kft. vagyonkezelő céget is bejegyezték. Hogy az új korlátolt felelősségű társaság az európai terjeszkedésük része, vagy a hazai tevékenységüket foglalja-e össze pénzügyileg, azt egyelőre nem tudni – írja a 24.hu.

A szegedi, nem titkoltan európai léptékű autógyárhoz kapcsoló céget, a BYD Auto Hungary Kft.-t tavaly decemberben jegyezték be, 191,855 milliárd forintos jegyzett tőkével.

Ennek azonban a cégiratok szerint mindeddig csak a töredékét, 19,122 milliárd forintot sikerült a hongkongi cégnek befizetnie, mint egyedüli tulajdonosnak.

A fennmaradó 172 milliárdot a szegedi cég bankszámlájára jövő januárig kell befizetni, melynek vezetője a többi hazánkban működő kínai céghez hasonlóan a Bank of China (CEE) Zrt.

A lap felidézi, hogy a korábbi ígéretek szerint a gyár három éven belül már termelni fog a mintegy 300 hektárnyi területet felölelő üzemben.

Bődületes eladásokról számolt be a Magyarországon is aktív autógyártó
A BYD eladásai 30 százalékkal nőttek augusztusban az előző év azonos időszakához képest.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet