BUX 137975.60 -1,09 %
OTP 44270 -1,45 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriási a baj a patinás chipgyártónál, már minden opció az asztalon van

Az Intel az elmúlt negyedévben 1,61 milliárd dolláros nettó veszteséget szenvedett el, amely miatt a vállalatvezetés már drasztikus lépéseket fontolgat.

2024. augusztus 30. péntek, 12:25

Fotó: Getty Images / SOPA / LightRocket / Jaque Silva
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Intel 56 éves történetének egyik legnehezebb időszakát éli, miközben befektetési bankárokkal együttműködve keresi a kiutat a nehéz helyzetből.

A Bloomberg beszámolója szerint a vállalat különböző forgatókönyveket vizsgál,

beleértve a terméktervezési és gyártási üzletágak szétválasztását, valamint bizonyos gyári projektek leállítását.

A Morgan Stanley és a Goldman Sachs ad tanácsokat a vállalatnak a lehetséges lépések kidolgozásában, amelyek között fúziók és felvásárlások is szerepelhetnek.

A megbeszélések még nagyobb fokozatba kapcsoltak a vállalat csalódást keltő negyedéves jelentése után, amely a részvényárfolyamot 2013 óta a legalacsonyabb szintre lökte.

A különböző lehetőségeket várhatóan egy szeptemberi igazgatósági ülésen ismertetik majd, a megbeszélések jelenleg még korai szakaszban vannak, ezért egyelőre nem várhatóak jelentős lépések.

Pat Gelsinger vezérigazgató részéről a bérgyártási részleg leválasztása vagy eladása komoly irányváltás lenne, mivel korábban arról beszélt, hogy ezt az üzletágat kulcsfontosságúnak tartja az Intel pozíciójának helyreállításában.

A Bloomberg forrásai ezért inkább azt valószínűsítik, hogy első körben kevésbé drámai intézkedés jöhet majd.

A vállalat az elmúlt negyedévben 1,61 milliárd dolláros nettó veszteséget szenvedett el, az elemzők pedig további veszteséget jósolnak. A veszteség hatására az Intel bejelentette mintegy 15 ezer munkahely leépítését, valamint a tőkekiadások csökkentését tervezi, emellett pedig az osztalékfizetést is felfüggesztették.

Ez átrendezi a piacot? – Az eddiginél sokkal olcsóbb chipeket kínál az Intel
Kedden mutatta be a következő generációs Xeon szerverprocesszorait az Intel. A félvezetőgyártó vállalat az olcsóbb termékek irányába mozdult el.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet