BUX 139015.37 1,01 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kínai mobilok áradatával már az Apple sem tudja felvenni a versenyt

2024 második negyedévében fordult elő először, hogy Kínában mind az öt legfőbb mobilszállító hazai cég volt. A külföldi márkájú okostelefonok eladásai jelentősen belassultak júliusban.

2024. augusztus 28. szerda, 21:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kínában 2,7 százalékkal nőttek a külföldi márkájú okostelefonok, köztük az Apple iPhone-jának eladásai júliusban éves szinten, ami jelentős lassulás a júniusi éves 10,9 százalékos bővülés után.

A kínai Ipari és Információtechnológiai Minisztérium tudományos központja, az Informatikai és Kommunikációs Kutatóintézet (CAICT) adatai szerint júliusban 2,38 millió külföldi márkájú telefont értékesítettek Kínában, ami kevesebb a júniusi 2,87 milliónál, de több a tavaly júniusi 2,315 milliónál.

Összesen 24,2 millió okostelefont adtak el júliusban, 30,5 százalékkal többet az egy évvel korábbinál.

A Canalys szingapúri piackutató cég számításai szerint az idei második negyedévben éves összevetésben 10 százalékkal, több mint 70 millióra nőtt Kínában az okostelefon-kiszállítás.

Az idei második negyedévben fordult elő először, hogy az öt legnagyobb kiszállító között nem szerepelt az Apple és ugyancsak nem volt még példa arra, hogy mind az öt legfőbb szállító kínai legyen.

A piacvezető a vivo márka volt, amely éves szinten 15 százalékkal, 13,1 millióra növelte okostelefon-kiszállításait és ezzel 19 százalékos piaci részesedést szerzett. Az OPPO 16 százalékos részesedéssel a második helyet szerezte meg annak ellenére, hogy kiszállításai 1 százalékkal, 11,3 millióra csökkentek. Harmadik lett a Honor, piaci részesedése 15 százalék volt, kiszállításai 4 százalékkal, 10,7 millióra emelkedtek. A negyedik Huawei piaci részesedése ugyancsak 15 százalék, kiszállított készülékeinek száma 41 százalékkal, 10,6 millióra ugrott. Az ötös lista végén a Xiaomi állt, a második negyedévben a piaci részesedése 14 százalék volt, kiszállítása 17 százalékkal, 10 millióra nőtt.

Az ötös listáról először kiszoruló Apple a hatodik lett a szállításai alapján, piaci részesedése 14 százalék volt, kiszállított készülékeinek száma 2 százalékkal csökkent.

Nincs több titok, ekkor mutatják be az új iPhone-t
Az új telefonokon felül pedig még egy rakás újításra is számítani lehet az Apple 'Glowtime' névre keresztelt eseményén.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet