BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb életveszélyes hiba a Boeing-nél: ez már a Holdról is látszik

A tervezettnél később tudnak hazajönni a NASA asztronautái a Nemzetközi Űrállomásról (ISS), miután egy újabb problémát észleltek a Boeing által tervezett Starliner űrhajón.

2024. június 13. csütörtök, 05:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NASA és a tervező vállalat közleménye szerint a meghibásodott alkatrészek javításával, az ISS legénységének időbeosztásával, valamint az időjárási körülményekkel is számolniuk kell a houstoni űrközpont elemzőinek annak érdekében, hogy a küldetést sikeresen végre lehessen hajtani.

Az új terv alapján az űrkapszula június 18-án térhet haza, az Űrállomásról való leválást követően hat órával később érne földet az új-mexikói sivatagban, az arizonai Willcox Playán vagy más, az időjárástól függően előre számításba vett helyszíneken. Azonban a visszatérés időpontja továbbra is módosulhat.

Dina Contella, a NASA programvezető-helyettese szerint szelepmeghibásodást észleltek az űrhajón, a NASA pedig a hétfői blogbejegyzésében közzétette, hogy a hajtóművön újabb héliumszivárgást jeleztek a műszerek a már korábban azonosított további négy szivárgás mellett.

Emellett a repülés során a Starliner 28 manőverező hajtóművéből 5 leállt, azonban csak négyet sikerült újraindítani.

A Boeing űrhajójának fejlesztése eleve több évet csúszott, és az első, legénység nélküli tesztrepülése is három évet várakozott, ahogy a legénységgel végzett tesztrepülésre sem került sor a tervezett időn belül.

A kétszemélyes legénység eredetileg egy hetet töltött volna a világűrben és pénteken tért volna vissza a Földre. A Starliner legfeljebb 45 napig maradhat az űrben a NASA illetékesei szerint.

Orbán Viktor a kiválasztottakkal találkozott
A miniszterelnök egy híres rajzfilm még híresebb idézetével posztolt.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet