BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gigakártérítést fizet a légitársaság, szellemjáratokra adtak el jegyeket

Ausztrália legnagyobb légitársasága 2021 májusa és 2022 júliusa között több mint 8 ezer, már törölt járatra hirdetett jegyeket.

2024. május 6. hétfő, 15:27

Fotó: AFP / Daniel Slim
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ausztrália legnagyobb légitársasága, a Qantas egy több tízmillió dolláros egyezséget kötött, miután azzal vádolták, hogy több ezer jegyet adott el olyan járatokra, amelyeket már törölt.

Az Euronews beszámolója szerint a 100 millió ausztrál dollár büntetési megállapodás azután született, hogy az Ausztrál Verseny- és Fogyasztóvédelmi Bizottság (ACCC) tavaly beperelte a sydney-i székhelyű légitársaságot a Szövetségi Bíróságon. 

Az ACCC-vel kötött megállapodás értelmében a légitársaság 20 millió ausztrál dollárt (13 millió dollár) fizet a több mint 86 ezer érintett ügyfél kártalanítására.

„Amikor a Covid után újraindult a repülés, felismertük, hogy a Qantas cserbenhagyta ügyfeleit és nem felelt meg saját szabványainak. Tudjuk, hogy sok ügyfelünket érintette az, hogy nem küldtük el kellő időben a törlési értesítéseket, őszintén sajnáljuk” – mondta Vanessa Hudson, a Qantas vezérigazgatója.

A Szövetségi Bíróság bírójának még el kell fogadnia az egyezséget, hogy életbe léphessen.

Már azért is fizethet, hogy ne legyenek szomszédai
A légitársaságok mindent megtesznek azért, hogy a kényelmi szolgáltatásokkal bevételekhez jussanak. Az olyan fapados légitársaságokon, mint a Frontier és a Spirit, az utazás minden lépése pénzre szabható, a poggyászfeladástól a kinyomtatott beszállókártyákon át a vízvásárlásig.

A bizottság azt állította, hogy a Qantas hamis, félrevezető és megtévesztő magatartást tanúsított, amikor 2021 májusa és 2022 júliusa között több mint 8 ezer, már törölt járatra hirdetett jegyeket.

Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet