BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szomszédba költözhetnek a repülő taxik

Sanisa Mali szerb pénzügyminiszter tárgyalt a legnagyobb francia repülő taxikat gyártó vállalat képviselőjével, majd meghívta őket a 2027-es szerbiai EXPO-ra, hogy ott mutassák be a technológiát.

2024. április 16. kedd, 07:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A politikus a Franciaországban tett látogatása során azt mondta, több mint húsz vállalattal tárgyalt a kormány. A francia EDF nevű vállalatnak közel 11 ezer szerb munkavállalója van.

Az Index azt írja, Mali nyilatkozata szerint a vállalat tavaly 140 milliárd eurós haszonnal dolgozott, és szeretnék, ha Szerbiába jönnének, ahol a zöldenergia fejlesztésén dolgozhatnának.

Ezzel együtt a szerb ellenzék vádjait is visszautasította, amely szerint arról is tárgyaltak Franciaországban, hogy Szerbiában tárolnák az atomhulladékot. Leszögezte továbbá, arról sincs szó, hogy a Szerbiai Villanygazdaság és vízműveket eladnák.

A szerb pénzügyminiszter azzal is elhencegett, hogy Szerbiába mehet a Louis Vuitton luxusmárka is.

Mali egyúttal azt is mondta, reméli, hogy már júniusban Szerbiába látogat Emmanuel Macron francia államfő, és tovább mélyülhetnek a gazdasági kapcsolatok Franciaország és Szerbia között.

Francia vadászbombázók vásárlására készülnek a szerbek
Rendkívül közel áll Szerbia ahhoz, hogy Franciaországtól Rafale típusú, szuperszonikus vadászbombázó repülőgépeket vásároljon – jelentette be Aleksandar Vucic szerb köztársasági elnök kedden, miután Párizsban a francia elnökkel és a védelmi miniszterrel tárgyalt.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet