BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Évezredekre börtönbe kerül a török kriptocsaló

A bukott török kriptopénz tőzsde egykori főnöke elképesztő büntetést kapott.

2024. április 4. csütörtök, 19:13

Fotó: Getty Images / Dia Images / Hakan Akgun
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Faruk Faith Ozert, a Thodex kriptotőzsde korábbi fejesét több millió dolláros befektetői csalás miatt ítélték börtönbüntetésre. Miután 2021-ben a tőzsde összeomlott, Ozer Albániába menekült a befektetők megközelítőleg 43 millió értékű vagyonával együtt – írja a Finextra.

Az ügy hasonlít a Sam Bankman-Fried által szervezett FTX-csalásra, akit 25 év börtönbüntetésre ítéltek.

Ozer azonban még ennél is súlyosabb büntetést kapott: a török bíróság 11 196 évnyi börtönre ítélte.

A bíróság azért ítélt meg neki ilyen mértékű szabadságvesztést, mert minden egyes magánszemély becsapásával megvádolták, vagyis összesen 2027 bűncselekménnyel kapcsolatos vádat folytattak ellene.

Ozer az eljárás során azt mondta, ha valóban bűncselekmény elkövetése lett volna a szándéka, akkor „nem cselekedett volna ilyen amatőr módon”. Vagyis a gyanúsított nem bánta meg tettét.

Hozzátette, elég okosnak érzi magát ahhoz, hogy a világ bármelyik intézményét vezethesse. Ozer 22 évesen alapította a Thodex-et.

Ide vezet a polikrízis, rámegyünk már Jeo Bodenre is
Koronavírus, orosz-ukrán háború, klímaváltozás, infláció, elszálló élelmiszerárak, lakhatási válság – évek óta ezek határozzák meg a mindennapjainkat. Ezek a már önmagukban is súlyos problémák pedig nem csak a hangulatunkra nyomják rá a bélyeget, hanem a pénzügyi és befektetési döntéseinkre is hatalmas befolyással vannak.
Ha többre kíváncsi, kattintson ide--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet