BUX 137975.60 -1,09 %
OTP 44270 -1,45 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezeket a hajókat bezzeg békén hagyják a jemeni kalózok

Egy magas rangú húszi tisztviselő azt ígérte, hogy az orosz és kínai hajók biztonságosan áthaladhatnak a Vörös-tengeren.

2024. január 19. péntek, 12:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy magas rangú húszi tisztviselő azt ígérte, hogy az orosz és kínai hajók biztonságosan áthaladhatnak a Vörös-tengeren, ahol az Irán által támogatott jemeni fegyveres csoport kereskedelmi hajók ellen intézett támadásokat a gázai palesztinokkal való szolidaritás jegyében.

A Guardian beszámolója szerint az Izvesztyija orosz lapban pénteken közzétett interjúban Mohammed al-Bukhaiti leszögezte, hogy a Jemen melletti vizeken a hajók mindaddig biztonságban közlekedhetnek, amíg nem csatlakoznak bizonyos országokhoz, különösen Izraelhez.

Ami az összes többi országot, így Oroszországot és Kínát is illeti, a térségbeli tengeri közlekedésüket nem fenyegeti veszély. Sőt, készek vagyunk biztosítani a hajóik biztonságos áthaladását a Vörös-tengeren, mert hazánk számára jelentős szerepe van a szabad hajózásnak

– mondta a húszi tisztviselő.

Az Irán által támogatott fegyveresek a közelmúltban azt közölték, hogy az Egyesült Államokkal és Nagy-Britanniával kapcsolatban álló hajók is szabad célpontnak számítanak, miután a két ország légicsapásokat indított Jemenben válaszul az ismétlődő támadásokra.

A húszik péntek hajnalban újabb támadást jelentettek be egy amerikai hajó ellen, miután az Egyesült Államok előző nap csapásokat mért fegyveres célpontokra.

A pénteki interjúban Bukhaiti arról is beszélt, hogy a támadásokért azokat a hajókat lehet hibáztatni, amelyek figyelmen kívül hagyták a húszi irányváltoztatási parancsot.

Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet