BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Embargós a BMW, ráfanyalodtak az oroszok a Moszkvicsra

Novemberben újra fellendülhetett a régi orosz márka. Az Autostat elemző ügynökség kedden közzétett adatai szerint az ország 10 legkelendőbb autómárkájába került be a Moszkvics.

2023. december 5. kedd, 16:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az új személygépkocsik novemberi értékesítése 113 százalékkal nőtt, így több mint 110 ezer új járműt helyeztek forgalomba, az előző év azonos időszakához képest. Az eladások növekedése azért is tűnik hatalmas mértékűnek, mivel a szankciók és a nyugati autógyártók 2022-es távozása komoly visszaesést produkált – írja a Reuters.

Moszkvics gyártása idén indult újra Moszkva egyik üzemében.

A JAC Sehol X4-est kínai partnertől vásárolt készletek felhasználásával szerelik össze,

habár rossz nyelvek szerint, valójában csak a távol-keleti autók felcímkézése folyik a gyárban.

Az autó novemberben a kilencedik volt a legkelendőbb autók listáján, miután majdnem 2000 darabot értékesítettek belőle, így elérve a 1,7 százalékos piaci részesedést. A januártól novemberig tartó időszakban összesen 11 ezer gépjárművet adtak el.

Oroszországban a legnépszerűbb autó címet novemberben a Lada nyerte el 33 ezer eladott gépjárművel, amivel 30 százalékos részedésük volt a piacon. A lista többi helyén főként kínai autók foglalnak helyet, amelyek az országból távozó európai és japán márkákat váltják fel.

A kínai autóeladások piaci részesedése 56 százaléknál tetőzött, miután helyreállt a hazai termelés a nyugati autógyártók kivonulását követően. Az Autostat adatai szerint az elmúlt 11 hónapban közel 100 ezer új személygépkocsit adtak el Oroszországban, ami közel 65 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest.

(Kiffer Anna)

Kevesebb csili-vili: a Renault dizájnfőnöke szerint minimalista autókat kellene gyártani
Gillas Vidal véleménye szerint a modern autók egyre nehezebbek, bonyolultabbak és összetettebbek, de úgy úgy gondolja: a kevesebb több volna. Elismeri azonban, hogy ez nem egyszerű feladat.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet