BUX 139324.79 1,23 %
OTP 44820 1,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Különös műanyag fegyverrel harcolnak az izraeli katonák

A TAR-21 nevű gépkarabély az izraeli hadsereg és az ottani fegyvergyártó cég közös fejlesztése. Célja, hogy felváltsa az amerikai M-16-os, és az izraeli Galil ARM szabványt.

2023. december 4. hétfő, 12:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az új kézifegyver szinte minden alkatrésze polimer műanyagból készült, csak ott alkalmaznak benne fémet, ahol feltétlenül szükséges. Az Infostart szerint emiatt könnyebben és egyszerűbben is gyártható, mint az amerikai M-16 és M4-gépkarabélyok.

A TAR-21 úgynevezett bullpup rendszert használ, ami azt jelenti, hogy a fegyver tára és zárszerkezete a válltámaszban található, az elsütőbillentyű mögött. A fegyver alig hosszabb a csövénél, emiatt sokkal könnyebben lehet vele szűk helyeken mozogni, továbbá markolata közel van a súlyponthoz, így akár egy kézzel is lehet tüzelni vele, valamint jobb- és balkezes katonák is használhatják. Az ilyen fegyvereknél tüzeléskor szinte csak hátrafelé mozog a cső, emiatt sokkal pontosabb találatokat lehet bevinni.

Ugyanakkor ennek a fegyvernek is megvannak a hátulütői: mivel a zárszerkezete hátul van, emiatt az elhasznált hüvely a lövész arcától alig pár centire repül ki. Ez számos brit, osztrák, horvát és a híres francia FAMAS szabvány is követi.

Az izraeli gyártmányú fegyver számos exportsikert is elért, négy másik ország rendszeresíti rajtuk kívül, viszont a magas ára miatt többnyire csak különleges erők katonáit látják el vele.

Már a kiskorúak is lövöldözhetnek, javában tart a vadászidény
Ilyenkor a meghatározott időszakokban tilos az erdőgazdaságok előre kijelölt területein tartózkodni. A lezárások pontos helyszínéről és idejéről a társaságok kötelesek tájékoztatást adni.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet