BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingyen közlekedhetünk Németországban, de nagy árat kell fizetünk érte

Néhány német városban egy egészen új módszert dolgoztak ki: ingyenes tömegközlekedést biztosítanak azok számára, akik vezetői engedéllyel rendelkeznek.

2023. szeptember 19. kedd, 06:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Németországban számos város és kerület kínál a járművezetőknek korlátlan utazást a helyi és a regionális tömegközlekedési eszközökön.

Mindennek azonban egyetlen komoly feltétele van: le kell adni a jogosítványt.

A program célja a torlódások elleni küzdelem és a környezetbarát közlekedés előmozdítása. A résztvevők ingyenes, úgynevezett Deutschlandticketet kaphatnak, amelynek ára általában 49 euró havonta – írja az Euronews.

Az új jegyet eddig hárommillióan vásárolták meg Németországban. Franciaországban hasonló áron fognak vezetnek be bérletet a következő hónapokban.

A 49 eurós jegy a tavaly nyáron kipróbált 9 eurós havijegy utódja. Ez a rendkívül olcsó bérlet tavaly június, július és augusztus folyamán mintegy 1,8 millió tonna szén-dioxid-kibocsátást takarított meg. A jogosítványcsere-program a közlekedés környezeti hatásának további csökkentésére tett kísérlet.

Májusban a Greenpeace jelentése 30 európai ország tömegközlekedésének állapotát mérte fel. Luxemburg, Málta, Ausztria, Németország, Ciprus és Spanyolország végzett az élen a könnyen használható tömegközlekedési jegyek és kedvezmények tekintetében. Luxemburg volt a világ első országa, ahol 2020-ban eltörölték a tömegközlekedés viteldíjait.
Bekamerázzák a buszokat: a sofőr gombnyomásra készíthet fotósorozatot a szabálytalan autósokról
Wiesbaden városában megszaporodott a buszsávot illetéktelenül használók száma, ezért drasztikus lépést tett a közlekedési vállalat.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet