BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kalifornia fizet az tulajdonosoknak, ha felhúznak egy kis pecót a kert végében

Mintegy 50 millió dollárt különítettek el Kalifornia államban arra a célra, hogy a tulajdonosok hátsókerti otthonokat építsenek. Az állam ugyanis súlyos lakhatási válsággal küzd, mintegy 2 millió otthonnal van kevesebb a kelleténél.

2023. augusztus 4. péntek, 13:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az állam költségvetési tervezetét Gavin Newsom kormányzó hagyta jóvá még június végén. Az otthonteremtési tervezet egy előző program újraélesztése, amire korábban 100 millió dolláros büdzsét szánt az állam. Az előző programban 40 ezer dollárt fizettek a tulajdonosoknak, ha legalább egy kiegészítő lakóegységgel bővítették otthonukat. Az állam úgy számolt, hogy 2022 végére sikerül kiosztani a támogatást és 2500 új lakóegység fog épülni – írja a Business Insider.

Kaliforniában az otthonok mintegy 20 százaléka kiegészítő lakóegységnek minősül, és több mint 60 ezer engedélyt hagytak jóvá 2018 óta.

Azonban annak ellenére, hogy az emelkedő lakásárak az alacsony és közepes jövedelműeket érinti a leginkább, a Terner Center kutatása szerint a legtöbb kiegészítő lakóegység a gazdagok körében épül.

A portál cikke szerint a megindult építkezések százezer dolláros nagyságrendűek.

Muhammad Alameldin, a Kaliforniai Egyetem politikai munkatársa szerint az állam ösztönözheti a lakóegységek széleskörű fejlesztését, ha azzal nagyobb támogatást biztosítanak azoknak, akiknek az anyagi lehetőségei korlátozottak.

Több mint 10 éve folyamatosan drágulnak az amerikai lakások
Tavaly novemberben a tizedik egymást követő hónapban csökkent az eladott használt lakások száma az Egyesült Államokban. A tranzakciószám csökkenése mögött a jelzáloghitel-kamatok gyors emelkedése áll. Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet