BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Romániában kivezetik az üzemanyagok árkompenzációját

Romániában 2023. január elsején kivezetik az üzemanyagok 50 banis árkompenzációját – jelentette be a szerdai kormányülés elején Nicolae Ciuca miniszterelnök. Mivel a lej árfolyama jelenleg 81 forint körül mozog, az 50 banis árkompenzáció körülbelül 40 forintot jelent literenként.

2022. december 28. szerda, 13:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormányfő szerint a július elsején három hónapra bevezetett, majd újabb három hónapra meghosszabbított intézkedés kezdetben hatástalannak tűnt, utóbb azonban hasznosnak bizonyult. Ciuca azt ígérte: ha az árak ismét olyan mértékben emelkednek, hogy meghaladják a polgárok vásárlóerejét, akkor újból bevezetik az árkompenzációt.

A kompenzációs rendelet alapján az 50 banis árcsökkentést vállaló kereskedőknek, 25 banit megtérített az állam. Az árkompenzáció úgy valósult meg, hogy eladott literenként 25 banival csökkentik az illető cég által befizetendő adóterheket.

Bukarestben az árcsökkentés előtt literenként 9,16 és 9,30 lej közötti áron lehetett gázolajat, illetve 8,56 és 8,71 lej közötti áron benzint tankolni.

Szerdán a román főváros töltőállomásainál

  • a gázolaj – 50 banis árkompenzációt is magába foglaló – literenkénti ára 7,11 és 7,22 lej (körülbelül 580 forint),
  • a benziné pedig 5,93 és 6,09 lej (körülbelül 487 forint) közötti tartományban volt.
Economx
Economx

Ez is érdekelhet