BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkenéssel zártak a főbb nyugat-európai piacok

Gyengültek a vezető tőzsdék hétfőn.

2022. december 12. hétfő, 18:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni tőzsde FTSE100 indexe 0,40 százalékkal, a frankfurti DAX-30 indexe 0,45 százalékkal, a párizsi CAC-40 mutatója pedig 0,41 százalékkal esett pénteki záróértékéhez képest.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,53 százalékos csökkenéssel fejezte be a hét első kereskedési napját.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30-kor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,90 százalékos, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,59 százalékos, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,38 százalékos erősödést jelzett.

Ugyanekkor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1,88 dolláros, 2,46 százalékos emelkedéssel, 78,07 dolláron állt.

Az arany unciánként 0,80 százalékkal, 14,55 dollárral 1796 dollárra gyengült.

Az európai gázár az irányadónak számító TTF holland gáztőzsdén a legközelebbi, januári határidős jegyzésében megawattóránként 134,75 eurón állt nem sokkal zárás előtt, 3,26 százalékkal alacsonyabban a pénteki záróértékénél. Három hónapja 216,31 eurón, egy éve 67,39 eurón zárt. Augusztusban rekordszinten, 346,52 eurón is jegyezték.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet