BUX 139442.66 1,32 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a pártkongresszus, folytatódik a koronavírus-őrület

Kínában korlátozzák a belföldi utazásokat, a helyi önkormányzatokat pedig arra kérték, hogy a fertőzöttségi szinttől függetlenül rendszeresen vizsgáljanak meg minden lakost. Az elmúlt napokban ezer felett volt a fertőzöttek száma, az országban több mint 1,4 milliárdan élnek.

2022. szeptember 9. péntek, 10:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kína fokozza koronavírus elleni védekezést a Kommunista Párt kulcsfontosságú ülésének közeledtével, és tovább korlátozza a belföldi utazást, miközben az ország nagy része továbbra is szigorú lezárást alatt áll - írja a Portfolio.hu a Bloomberg híre alapján.

A Nemzeti Egészségügyi Bizottság csütörtökön egy sor intézkedést jelentett be, amelyek a jövő hónap végéig lesznek érvényben a vírus elleni küzdelem érdekében, miután a járvány a lassulás kevés jelét mutatja. A hatóságok felszólították az állampolgárokat, hogy jövő héten az őszi fesztivál és az októberi nemzeti ünnepen minimalizálják az utazásokat, és felkérték a helyi önkormányzatokat, hogy a fertőzöttségi szinttől függetlenül rendszeresen vizsgáljanak meg minden lakost.

Kínában csütörtökön 1292 koronavírusos megbetegedést regisztráltak, miközben az országban 1,4 milliárdan élnek.

Több mint egy hónapja haladja meg a fertőzések száma a napi ezret.

Bár ez más országokhoz képest alacsony, a járványkitörések teljes megfékezéséért folytatott küzdelem azt mutatja, hogy az egyre fertőzőbb változatokkal szemben mennyire nehézzé vált Kína zérócovid-politikája. Még azokon a helyeken is, ahol sikerült előrelépést elérni, a vírus továbbra is visszatér.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet