BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Enyhült az oroszok vasmarkának szorítása

Úgy tűnik, az orosz hatóságok rendületlen ukránellenes fellépése némileg megenyhült, legalábbis egy sajtóhír szerint elengednek olyan ukránokat, akik az Ukrajna ellen indított orosz agresszió után vettek őrizetbe azzal a céllal, hogy deportálják őket.

2022. augusztus 2. kedd, 16:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az orosz bíróságok elkezdtek elengedni olyan ukránokat, akikre deportálás várt, miután az Ukrajna ellen indított orosz invázió miatt megszakadtak az orosz-ukrán diplomáciai kapcsolatok - jelentette a Moscow Times a Kommerszant gazdasági napilapra hivatkozva. Több száz ukrán állampolgár sínylődik több hónapja elkülönítő táborokban, mivel az oroszok nem intézik el az ügyüket.

A háború lehetetlené tette a külföldieknek, akiket ideiglenes bevándorlási központokban helyeztek el, de rendelkeztek a határátlépéshez szükséges azonosító dokumentumokkal, hogy elhagyják az országot -állapította meg az illetés bíróság moszkvai részlege. A Helsinki Bizottság moszkvai szervezete szerint eddig 51 ukrán állampolgárt engedtek el.

Szicsasz típusú ügyintézés

A jogvédők szerint az orosz hatóságok egyébként a jól ismert "szicsasz", azaz "azonnal" jegyében intézik az érintettek ügyét, ami az orosz bürokráciában azt jelenti, hogy addig húzzák, ameddig akarják. Egyes ukránok esetén arra hivatkoznak, hogy Oroszország-ellenes posztokat tettek közzé a közösségi médiában.

További tíz érintett elengedési eljárása folyamatban van, de bonyolítja a helyzetet, hogy az elkülönítő központok Moszkvában, Szentpéterváron és vidéki helyszíneken vannak - derül ki a jogvédők információiból.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet