BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Romániában van pénzük az autósoknak új autóra

Miközben Európa nagy autópiacain jelentősen csökkentek az újautó-eladások az idei első negyedévben, Romániában még ezeknél is nagyobb tempóban nőttek. Majdnem 30 ezer új autót vettek három hónap alatt az autósok.

2022. április 23. szombat, 16:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A márciusi immáron zsinórban a kilencedik hónap volt, amikor csökkent a forgalomba helyezett új személygépkocsik száma Európában, de Románia azon kevés országok közé tartozik, amely növekedést könyvelhetett el a tavalyi harmadik hónaphoz képest – idézte a Maszol az Európai Autógyártók Szövetsége (ACEA) adatait.

A statisztikai adatokat az Európai Unió tagállamaiból, Nagy-Britanniából, valamint az Európai Szabadkereskedelmi Társuláshoz tartozó négy országból (Izland, Liechtenstein, Norvégia és Svájc) gyűjtötték. Ezek szerint 2022 márciusában 1,127 millió autót helyeztek forgalomba Európában, míg egy évvel korábban 1,387 milliót (18,8 százalékos visszaesés). Az EU négy legnagyobb piaca (Németország, Franciaország, Spanyolország és Olaszország) egyaránt két számjegyű csökkenést könyvelt el. A visszaesés Németországban volt a legkisebb, 17,5 százalékos, és Spanyolországban a legnagyobb, 30,2 százalékos.

Ezzel szemben Romániában éves összevetésben 40,2 százalékkal több autót helyeztek forgalomba idén márciusban (11 025 darabot). Ennél nagyobb arányú növekedést csak Írországban jegyeztek (40,4 százalék). Az idei első negyedévben európai viszonylatban Románia regisztrálta a legjelentősebb növekedést újautó-eladások terén. Az országban 39,6 százalékkal 28 978-ra nőtt a forgalomba helyezett új autók száma, míg Európában 10,6 százalékkal 2,753 millióra csökkent.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet