BUX 138712.33 0,79 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországon 1295 új Mercedest adtak el három hónap alatt

A Mercedes-Benz Cars 2022 első negyedévében 501 600 járművet értékesített, 15 százalékkal kevesebbet, mint 2021 hasonló időszakában - tájékoztatta a Mercedes-Benz Hungária Kft. az MTI-t.

2022. április 19. kedd, 21:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A geopolitikai bizonytalanságok és a félvezető-hiány ellenére a globális kereslet továbbra is erős. Az idei első három hónapban a csúcskategóriás modellek értékesítése egy százalékkal 76 200-ra nőtt, az elektromos autók eladása pedig megháromszorozódott, elérte a 67 800 darabot - írta a vállalat közleményében.

A márka elektrifikációja erőteljesen halad. A tisztán elektromos EQ modellek értékesítése 21 900 darabra (+210 százalék) nőtt, a konnektoros hibridek is új negyedéves rekordot értek el 45 900 darabbal (+8 százalék). A Mercedes-Benz Carsnál az xEV modellek (tisztán elektromos, illetve plug-in hibrid modellek) összesített eladása a teljes értékesítés 15 százalékát teszi ki.

A Mercedes-Benz Cars legnagyobb piaca Ázsia, ahol 249 ezer járművet (-12 százalék) adtak el az első negyedévben, ebből 192 700-at Kínában. Európa 151 ezer darabbal részesedett az első három hónap eladásából.

Magyarországon 1295 új Mercedest (beleértve a buszlimuzin V osztályt is) adtak el a márkakereskedések 2022. január-márciusban, 5,7 százalékkal kevesebbet az előző év hasonló időszakáénál. Ebből 332 plug-in hibrid, 72 pedig tisztán elektromos modell volt.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet