BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy német orvos arra figyelmeztet, hogy a járvány még nem ért véget

A német kórházak még mindig leterheltek és az intenzív osztályok 10 százalékán covidos betegek fekszenek - figyelmeztet Michael Weber, a vezető kórházi orvosok szövetségének munkatársa, aki a Neue Osnabrücker Zeitungnak beszélt minderről.

2022. április 10. vasárnap, 16:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Önmagában az a tény, hogy kórházak ötöde túlterhelt elég ok arra, hogy a német kormány a zárt terekben az arcmaszk újbóli bevezetését írja elő - idézi az interjút a The Local.

Felmérések szerint a kórházak még mindig elhalasztják a műtéteket, mivel a személyzet nagy része elkapta a betegséget.

A szakember annak ellenére mondta mindezt, hogy a regisztrált új fertőzések száma meredeken csökken. A 7 napos incidencia vasárnap reggelre 1098 esetre csökkent 100 000 lakosra vetítve a szombati 1142-ről és a pénteki 1181-ről.  Egy héttel ezelőtt még 1458 esetet regisztráltak Németországban.

A közelgő húsvét miatt Karl Lauterbach (SPD) egészségügyi miniszter és Anne Spiegel (Zöldek) családügyi miniszter felszólította az embereket, hogy a családlátogatások alkalmával alkalmazzanak antigéntesztet és maszkot.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet