BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A horvátok arra számítanak, hogy a "last minute" foglalások hajtják majd a szezont

A horvátok nagy reményeket fűznek a húsvéti előszezonhoz annak ellenére, hogy a háború okozta bizonytalanságok megakasztották a foglalások növekedését.

2022. április 10. vasárnap, 15:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A turisztikai ágazat a tavalyi húsvéthoz képest forgalomnövekedésre számít, és jó reményeket fűz a 2022-es horvátországi csúcsszezonhoz is - hangzott el a Horvát Idegenforgalmi Közösség (CNTB) regionális és megyei turisztikai bizottságokkal közösen tartott ülésén.

Több szervezet jelezte, hogy mintha újraindultak volna a foglalások azután, hogy az orosz inváziót követően az emberek elbizonytalanodtak.

A megyei idegenforgalmi hivatalok képviselői megerősítették az idei első negyedévben - amely persze volumenét tekintve meg sem közelíti a nyárét - egyes megyékben még a 2019-es, járvány előtti számokat is sikerült túlszárnyalni - írja a Total Croatia News.

Most húsvétkor arra számítanak, hogy a tavalyi 140 ezres vendégéjszaka számot 10-20 százalékkal sikerül felülmúlni.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet