BUX 139125.27 -0,13 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több tízezer Audi jelzi rosszul az üzemanyag mennyiségét

Az Audi közel 46 000 autót hív vissza a benzintartályban lévő hibás érzékelők okozta pontatlan üzemanyag-értékek miatt.

2022. március 22. kedd, 17:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A visszahívás a 2021-es Audi RS6 Avant, a 2021-es RS7, a 2020-2021-es A6 Allroad, a 2020-2021-es S6 Sedan, a 2020-2021-esS7, a 2019-2021-es A6 Sedan és a 2019-2021-es A7 modelleket érinti - írja az Autoblog.

A problémát állítólag a tartályokban lévő üzemanyagszint-jeladó egységek érzékelői okozták. Az Audi szerint ezek egy része túl közel került a tartályban lévő szellőzőtömlőhöz.

Ha elég közel van, a kettő érintkezhet, ami miatt az érzékelő beragadhat, és helytelen üzemanyagszintet jelez a műszer felé. Ez az érzékelő szolgáltatja az adatokat a hatótávjelzőnek is, így mindkettő pontatlan lehet.

A márkakereskedők a hibás érzékelőket kisebb egységekre cserélik.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet