BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indult a szerbiai expressz magyar kapcsolattal

Szerbiában március második felétől közlekedhetnek az új gyorsvonatok, amelyek magasabb szintre emelik a vasúti közlekedést. Belgrád azt reméli, hogy a szerbek ennek köszönhetően visszaszoknak a vonatozásra.

2022. március 20. vasárnap, 20:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elindult első útjára az Újvidék és Belgrád között közlekedő Sólyom (Sokol) nevű gyorsvonat, és kezdetben mindössze 300 dinárba (900 forint) kerül majd egy irányba a vonatjegy - adta hírül a vajdasági Szabad Magyar Szó. Hétéves korig a gyerekek ingyen utazhatnak – jelentette be Tomislav Momirović közlekedésügyi miniszter.

A tárcavezető elárulta, hogy ezzel szeretnék visszaszerezni a polgárok bizalmát a vasúti közlekedés iránt. Elmondása szerint az ország két legnagyobb városát a legjobb vasúti infrastruktúra köti össze, amelyen Délkelet-Európa leggyorsabb, 200 kilométer/órás sebességgel közlekedő vonata fog közlekedni.

Aleksandar Vučić államfő a napokban elmondta: azért halasztották el március 15-éről március 19-ére a vasút átadását, mert az ünnepségen számítanak arra, hogy az első szerelvény elindulásánál képviseltetni fogja magát Magyarország kormánya is a lehető legmagasabb szinten.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet