BUX 139491.25 1,36 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kicsit alábbhagyott a tűz a luxusautókat szállító teherhajón

Kisebbek a lángok azon a teherhajón, amely múlt szerdán gyulladt ki az Atlanti-óceán közepén és amelynek fedélzetén a VW-csoport közel 4 ezer autója van. Könnyen lehet, hogy egyszerűen nem maradt éghető anyag a hajón, de a kocsik lítium-ion akkumulátorai továbbra is veszélyt jelentenek - írja az Autonews.

2022. február 22. kedd, 11:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hajó jelenleg az Azori-szigetek partjainál sodródik, a 22 fős legénységet már korábban evakuálták, de a vagyontárgyak kimentésére nem volt eddig lehetőség.

Most, hogy kisebb a tűz a tűzoltók és a technikusok talán fel tudnak szállni a fedélzetre, hogy előkészítsék a hajó vontatását, amit vagy Európába hoznak vissza, vagy a Bahamákra visznek - olvasható a portálon.

João Mendes Cabeças - a legközelebbi kikötő, az azori Faial szigetének - kapitánya szerint azért hagyott alább a tűz, mert nem marad éghető anyag a hajón. Az is igaz ugyanakkor, hogy a lángokat - ha kisebb mértékben is - de az elektromos autók akkumulátorai életben tarthatják.  A tűz ráadásul eddig nem érte el a hajó üzemanyagtartályát - tette hozzá.

A fedélzeten állítólag 189 Bentley több mint ezer Audi és 1100 Porsche várja a tűzhalált más, a VW-csoporthoz tartozó márka képviselője mellett. Jó hír viszont, hogy állítólag Bugatti nem volt a fedélzeten.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet