BUX 139442.66 1,32 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átnyúlva Magyarország felett: Észak-Erdélybe tarthat a Skoda

Egy új romániai ipari parkba egy titokzatos autóipari vállalatot várnak, amely sajtóértesülés szerint nem más, mint a Volkswagen, azon belül a cseh Skoda. A VW egy ideje szemezik a romániai befektetés lehetőségébel.

2022. február 14. hétfő, 13:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy autóipari cég a jövendőbeli romániai Tetarom V ipari parkban az egyik potenciális befektető - idézte a Maszol Alin Tișe, a Kolozs megyei önkormányzat elnöke bejelentését. Az önkormányzati vezető nem nevezte meg a szóban forgó vállalatot, azonban a Ziarul Financiar gazdasági napilap piaci forrásokra hivatkozva azt írja, hogy a Skodáról lehet szó.

A Volkswagen pár évvel korábban már kacérkodott egy romániai befektetés lehetőségével. Akkor a cégvezetés végül Törökország mellett döntött, állítólag politikai nyomásra, a német kormány ugyanis így akart szívességet tenni az ankarai kormánynak cserébe azért, hogy feltartóztatja az Európa felé tartó menekültáradatot.

A Tetarom V-öt Kolozsvártól keletre, Aranyoslóna területén szándékozik kialakítani a megyei önkormányzat. Az ipari parkot 115 hektárosra tervezik. Alin Tișe azt állítja, hogy amennyiben sikerülne megegyezni az autóipari vállalattal, az a Tetaron V-öt teljes egészében elfoglalná.

Az új ipari park az észak-erdélyi autópálya közvetlen közelében fekszik majd, de az is vonzóvá teheti a befektetők szemében, hogy rövidesen kezdődik a Kolozsvártól a magyar határig húzódó vasúti szakasz korszerűsítése. 

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet