BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nő az olajkitermelés

A Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) és a kartellen kívüli nagy olajtermelők informális szövetsége, az OPEC+ kedden úgy döntött, hogy februárban napi 400 ezer hordóval növeli az olajtermelést – áll az OPEC sajtóközleményében.

2022. január 4. kedd, 19:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 23 országból álló szövetség tagjai úgy vélik, hogy tovább nő a kőolaj iránti kereslet a világon a koronavírus új változata, az omikron terjedése ellenére - írja az MTI.

A miniszterek nem sokat tanakodtak, valamivel több mint fél óra után már meg is hozták a döntést.

A miniszterek következő ülésére február 2-án kerül sor.

A keddi döntés hatására emelkedett a kőolaj ára, 16.30 óra körül 1,21 dollár (1,53 százalék) drágulással 80,19 dolláron jegyezték az északi-tengeri Brent hordóját.

Az omikronról szóló első híradások novemberi megjelenésekor a kőolaj ára drasztikusan csökkent, de később emelkedni kezdett, mert nem befolyásolta komolyabban az olajkeresletet - emlékeztettek szakértők.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet