BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább kacérkodik a szerb vezetés a sorkatonasággal

A szerb kormány nem tett le arról, hogy újból bevezesse a kötelező katonai szolgálatot, ám ezt nem akarják az emberek megkérdezése nélkül tenni. Ezért társadalmi vitát terveznek a kérdésről.

2021. december 18. szombat, 07:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nebojsa Stefanovic szerb védelmi miniszter kijelentette, hogy még nem született döntés a kötelező sorkatonai szolgálat visszaállításáról, és a döntést társadalmi vita előzi majd meg - vette át a helyi sajtó tudósítását a vajdasági Szabad Magyar Szó. Szerbia ma egy jól szervezett állam, amelynek komoly hadserege van - véli a miniszter

A katonai vezetés 2012-ben, amikor Aleksandar Vucic elnök védelmi miniszter volt, rájött, hogy tönkretették a hadsereget 2003 és 2012 között. Ebben az időszakban 30 ezer személy hagyta el a hadsereget, vagy elbocsátották vagy elüldözték őket.

Ezért közvitára akarják bocsátani a kötelező sorkatonai szolgálat kérdését. A kormány komoly és felelősségteljes emberekből áll, olyanokból, akik figyelembe veszik, mi is a hadsereg, a hadsereg pedig nem csak háborúzik, hanem segít a lakosságnak, ezért akarunk a néppel komolyan beszélgetni erről a kérdésről – mondta a miniszter.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet