BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leállt az orosz gázszállítás Bulgárián keresztül Szerbiába és Magyarországra

Leállt az orosz gázszállítás Bulgárián keresztül Szerbiába és Magyarországra hétfőn hajnalban csőtörés miatt - közölte a bolgár gázhálózat-üzemeltető Bulgartransgaz.

2021. november 1. hétfő, 11:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cég bejelentése szerint a vezeték az északnyugat-bulgáriai Vetrino település közelében tört el - írta az MTI.

Bulgária továbbítja gázvezeték-hálózatán keresztül az orosz földgázt Szerbiába és Magyarországra.

A Bulgartransgaz beszámolója szerint hajnali 2 órakor tört el a vezeték, ami miatt Románia felé is leállt a gáztovábbítás, ami azonban részben már újraindult reggel 7 órakor.

A meghibásodás csak anyagi kárt okozott, és a bolgár gázhálózat-üzemeltető nagy erőkkel folytatja a hiba elhárítását.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet