BUX 139454.80 0,43 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A horvátokat is meglepte az idei turistaáradat

Bár a horvátok sejtették, hogy az idei szezon az oltások miatt jobb lesz, mint a tavalyi, a nyári szezon minden várakozásukat felülmúlta - írja az Independent.

2021. augusztus 29. vasárnap, 09:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Adriai-tenger partja hemzsegett a turistáktól a nyáron, a vezetett túrák teljes létszámmal futottak, az éttermekben alig lehetett helyet találni, a vitorlásokat pedig előre lefoglalták.

Olyan mintha 2020 meg sem történt volna - monda a lapnak Josip Crncevic, egy idegenvezető Dubrovnikból.

A nyári szezon létfontosságú a horvát gazdaság számára, ugyanis a GDP 20 százaléka a turizmusból származik. A horvát statisztikai hivatal (DZS) pár napja tette közzé második negyedéves adatát, amely szerint a GDP a vártnál gyorsabban, 16,1 százalékkal nőtt. Ilyenre 1996 óta nem volt példa.

Egy pincér arról számolt be a lapnak, hogy sok városlakót és üzletembert is meglepett a turistaáradat, sok étteremtulajdonos például nem is vett fel időben elegendő személyzetet.

A kormány oltási akciókat hirdetett a turizmusban dolgozók részére, ennek ellenére a felnőtt lakosságnak még csak mintegy 40 százalékát oltották be.

Sokan éppen ezért gondolták úgy, hogy biztonságosabb vitorlást bérelni és azzal hajózni a megszámlálhatatlan horvát sziget között.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet