BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kezdenek visszatérni a turisták Olaszországba

Lassan kezd magához térni az olasz idegenforgalom a koronavírus-járvány okozta sokkból. A világ harmadik leglátogatottabb országára az egyik legnagyobb csapást mérte a pandémia, rengetegen haltak meg a fertőzés következtében - írja az Euronews.

2021. augusztus 19. csütörtök, 20:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ott vezették be a legszigorúbb járványügyi intézkedéseket is, amelyeket mostanra már javarészt feloldottak.

Olaszországban, ahol a világon a legtöbb UNESCO-világörökségi helyszín található, a járvány előtt csaknem 100 millió turista kereste fel ezeket a helyeket, aztán - az Olasz Repterek Szövetségének adatai szerint 90 százalékkal csökkent az érkezők száma.

"Jelenleg nem panaszkodhatom a helyzet miatt, pedig fele annyi munkám van, mint 2019 nyarán volt" - mondta egy olasz idegenvezető.

A külföldiek 82 százalékkal kevesebbet költöttek a két évvel ezelőttihez képest - olvasható a portálon.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet