BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: a japánok csupán két százaléka kapta meg mindkét oltást

A koronavírus elleni tömeges oltásra alkalmas központokat hoztak létre hétfőn két japán városban, köztük Tokióban. Az országban most először alkalmazták a Moderna oltóanyagát is.

2021. május 24. hétfő, 10:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány továbbra is mindent megtesz azért, hogy a lehető leghamarabb minél többen megkapják az oltást" - jelentette ki Kato Kacunobu kormányfőtitkár újságírók előtt.

A tokiói oltóközpontban a tervek szerint naponta 10 ezer, az oszakaiban pedig 5000, 65 éves és ennél idősebb embert oltanak be. A műveletben részt vesznek a hadsereg orvosai is. Szuga Josihide miniszterelnök kifejezte reményét, hogy e korcsoport tagjait július végére mind beoltják.

Bár többen is a tokiói nyári olimpiai játékoka újabb elhalasztását vagy lefújását akarják, a miniszterelnök ismét leszögezte: meg szeretnék tartani a július 23-án kezdődő olimpiát - írta az MTI nyomán az Infostart.hu.

A japán egészségügyi hatóságok pénteken hagyták jóvá a Moderna és az AstraZeneca oltóanyagokat, ám az egészségügyi minisztérium közlése szerint az utóbbit egyelőre nem fogják használni az oltási kampányban, részletesebben nem említett "egészségügyi aggodalmak" miatt. Japánban eddig csak a Pfizer/BioNTech vakcinájával oltottak, és a kormányt több bírálat érte az oltási kampány lassúsága miatt.

A több mint 125 milliós szigetországban mostanáig a lakosság csupán két százaléka kapta meg a vakcina mindkét dózisát. A fiatalabb korosztályok beoltására várhatóan jövő márciusig várni kell.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet