BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A hoki miatt Lukasenka betiltotta a Skodát

Betiltották a Skodák forgalmazását Fehéroroszországban válaszul azért, mert kiálltak az emberi jogokért - írja a hvg.hu a cseh autógyártó cégre hivatkozva.

2021. május 7. péntek, 08:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Fehéroroszországban május 5. óta hatályban van az a minisztertanácsi rendelet, ami megtiltja a Skoda Auto termékeinek forgalmazását. Az indoklás szerint mindez egy válaszlépés arra, hogy januárban a cseh autógyár bejelentette: nem lesz a fehéroroszországi jégkorong-világbajnokság főszponzora.

Alekszander Lukasenka kormánya ezt követően hozta meg a sportban valószínűleg példa nélküli rendelkezést, pedig a Skoda a fehérorosz autópiacon jelentős szereplőnek számít. Az autógyártó lemondott szponzori tevékenységének azonban tényleg van e sportban súlya, mivel au autógyártó az elmúlt 28 évben mindig a jégkorong-vb-k legnagyobb támogatója volt. 

Ez utóbbi is közrejátszhatott abban, hogy a Nemzetközi Jégkorongszövetség (IIHF) sem maradt csendben az ügyben: az IIHF elvette a világverseny rendezési jogát Fehéroroszországtól, és a vb helyszínét Lettországba tették át.

Szabó István M.
Szabó István M.

Ez is érdekelhet