BUX 139326.39 1,24 %
OTP 44810 1,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó kereslet van Aston Martinokra

Jelentősen ledolgozta veszteségét az idei első negyedévben az Aston Martin luxusautó gyártó az egy évvel korábbihoz képest, miközben eladásai több mint megduplázódtak - írja az MTI.

2021. május 6. csütörtök, 12:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 108 éve alapított brit cég csütörtökön azt közölte, hogy az adózás előtti negyedéves vesztesége 42,2 millió fontra (59 millió dollárra) csökkent a tavalyi első negyedévi 110,1 millió fontról.

Az 1913-ban alapított Aston Martin részvényeivel 2018 októberében indult meg a kereskedés a londoni tőzsdén. Csütörtökön, mintegy 20 perccel a kereskedés kezdete után az árfolyama 2,5 százalék pluszban állt.

A cég tavaly júliusban dobta piacra első sportautóját, a DBX-et, amit jól fogadott a piac. Az Aston Martin a március végével záródott idei első három hónapban 1353 autót értékesített, ami több mint a kétszerese az egy évvel korábbinak. A cég csütörtökön megerősítette azt a célkitűzését, hogy idén mintegy 6 ezer autót ad el.

Az Aston Martin vezetői azzal számolnak, hogy 10 ezer körülire nő eladott autóinak a száma 2024-2025-ben.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet