BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb gond derült ki az oltásokkal kapcsolatban

Egy amerikai professzor arra figyelmeztet, hogy a legfiatalabbak beoltása nélkül nincs esély a nyájimmunitás elérésére a koronavírus-fertőzéssel szemben.

2021. február 24. szerda, 08:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A klinikai kutatások hiánya miatt egyelőre a koronavírus-vakcinák 16 éven aluliaknak nem adhatók, pedig az ő beoltásuk nélkül nem érhetjük el a nyájimmunitást - idézi a 24.hu Galit Altert, a Harvard Egyetem Ragon Intézetének csoportvezetőjét, a Harvard Orvosi Karának professzorát. "Óriási populációról beszélünk, masszív közösségekről a világ minden táján. Az elmúlt egy évben kiderült, hogy a gyerekek komoly hordozók, ezért muszáj őket minél előbb beoltanunk" - mondta a szakértő.

A gyerekeket és a tinédzsereket azért nem lehet beoltani egyelőre, mert esetükben a vakcinák engedélyezésének feltételeként külön klinikai kutatásokat írnak elő a hatóságok. Ugyanez a helyzet az állapotos nőkkel. Alter elmondta, hogy a tinédzser populációnál már elindultak a kutatások. Figyelembe veszik a HPV-vakcinákkal kapcsolatos kutatási eredményeket is, amelyek hatékonyak és biztonságosak a tinédzser korosztályban.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet