BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kijátszották az osztrák szabályokat - újabb gócpont alakulhat ki

Körülbelül 200 többnyire külföldi fiatal síelt és bulizott a tiroli Sankt Anton síparadicsomban, a koronavírus miatti legszigorúbb lezárások közepette - írja az Euronews.

2021. január 30. szombat, 11:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fiatalok magánszállásokon béreltek szobákat és úgy játszották ki az osztrák járványügyi előírásokat, hogy szezonális munkakeresőként jelentkeztek be. Az ötlet az internetet terjedt.

"Nagyon nehéz azt leellenőrizni, ha valaki azzal a hamis ürüggyel van itt hetekig, hogy munkát keres, de persze, hogy nincs munkalehetőség a járvány miatt, közben pedig síel és bulizik" - mondta Helmut Mall Sankt Anton polgármestere.

A helyiek attól tartanak, hogy egy olyan gócpont alakulhat ki, mint az ischgli volt tavaly - olvasható a portálon.

Sankt Anton nem az egyetlen hely Tirolban, ahol nőtt a feszültség az elmúlt napokban. Zillertalban hét embernél azonosították be a koronavírus dél-afrikai variánsát, ami sajtóinformációk szerint úgy került a tartományba, hogy helyi lakosok Dél-Afrikában golfozással ünnepelték az új évet.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet