BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A járvány miatt pereskedik Lombardia és Olaszország

A leggazdagabb olasz tartomány, Lombardia beperelte a központi kormányzatot a hibás járványkezelés miatt, ami miatt feleslegesen bezáratták a tartomány boltjait.

2021. január 24. vasárnap, 13:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A félresikerült járványkezelés miatt egymásra mutogat Milánó és Róma. A központi kormányzat egy héttel ezelőtt vörös zónába sorolta az észak-olaszországi Lombardiát, így a boltoknak, éttermeknek és iskoláknak is be kellett zárniuk. Majd nem sokkal később kiderült, hogy a döntést hibás járványadatokra alapozták, így a régió mégis visszakerülhetett a narancs színű csoportba, élvezve az ezzel járó enyhítéseket - írja az Euronews.

A Matteo Salvini-féle Liga párt vezette Lombardia tagadná, hogy az történt volna, hogy az ő részükről mentek volna rossz számok a római központba. Ezt erélyesen kimutatva Attilio Fontanais kormányzó meg is indította a pert a kormánnyal szemben.

Az újabb lezárások bejelentésekor egyébként tömegek tüntettek a karantén ellen.

Olaszországban 2 455 185 fertőzöttet tartanak nyilván, a halálos áldozatok száma 85 162, és 1 871 189-en gyógyultak fel a Covid-19-ből.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet