BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Manchesterben és környékén elrendelték a legmagasabb készültséget

A brit kormány saját hatáskörében elrendelte a legmagasabb koronavírus-készültségi szint életbe léptetését Manchesterben és tágabb környékén is, miután erről nem sikerült a helyi vezetéssel megállapodásra jutni - írja az MTI Boris Johnson miniszterelnök bejelentése nyomán.

2020. október 20. kedd, 20:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány a szükséges szabályozási intézkedéseket csütörtökön a parlament elé terjeszti, a legmagasabb készenléti fokozat pénteken nulla órától lép életbe az északnyugat-angliai nagyvárosban és kiterjedt vonzáskörzetében.

A kormány és Manchester polgármestere, Andy Burnham között tíz napja folyik időnként meglehetősen éles hangvételű vita a legmagasabb szintű járványkészültség helyi bevezetéséről.

Burnham és a térség több más közigazgatási vezetője szerint a kormány nem hajlandó megfelelő pénzügyi segítséget nyújtani a régió üzleti szektorának a korlátozó intézkedések okozta veszteségek pótlására, ezért a polgármester nem volt hajlandó a készenléti szint emelésére.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet