BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: szükségállapot jön a spanyoloknál

Szükségállapotot vezet be a spanyol kormány kilenc városban a madridi tartományban a következő 15 napban, hogy megfékezze a koronavírus-fertőzés terjedését - jelentette be a spanyol egészségügyi miniszter a kabinet pénteki rendkívüli ülését követő sajtótájékoztatón.

2020. október 9. péntek, 16:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Salvador Illa indoklása szerint az intézkedésre azért van szükség, mert a madridi tartomány felsőbírósága (TSJM) csütörtöki határozatában nem hagyta jóvá a szabad mozgás korlátozásáról szóló, múlt héten kiadott rendeletet.

A szükségállapot elrendelése jogalapot ad arra, hogy végre lehessen hajtani ezt az intézkedést - hangsúlyozta az MTI szerint.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet