BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

466,1 milliárd forint égett el a Volkswagennél

A koronavírus-járvány miatt megcsappant kereslet miatt 1,35 milliárd euró adózás előtti veszteséggel zárta az idei első hat hónapot a legnagyobb európai autógyártó, a Volkswagen-csoport - írja az MTI.

2020. július 30. csütörtök, 15:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cég a tavalyi első fél évben még 9,56 milliárd euró adózás előtti nyereséget ért el. Az idei első hat hónapban az egyszeri tételek nélküli működési veszteség 803 millió euró lett az egy évvel korábbi 9,98 milliárd euró nyereség után.

A cég bevétele 23,2 százalékkal, 96,13 milliárd euróra zsugorodott az egy évvel korábbi 125,2 milliárd euróról.

A Volkswagen-csoport, amelyhez olyan márkák tartoznak, mint például a Győrben is gyárral rendelkező Audi, a Porsche, a Skoda vagy a SEAT, az első hat hónapban 3 millió 893 ezer autót szállított le, 27,4 százalékkal kevesebbet az egy évvel korábbinál.

A vállalatvezetés azt javasolta, hogy a tavalyi eredmények alapján az osztalékot részvényenként 6,5 euróról 4,8 euróra csökkentsék.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet