BUX 138166.22 -0,95 %
OTP 44350 -1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Búcsúzik a Skoda vezére

A cseh márka eladásai Bernhard Maier irányítása alatt rekordszintre nőttek, utódját augusztusban választják meg.

2020. július 17. péntek, 09:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bernhard Maier távozik a Volkswagen-csoporthoz tartozó Skoda Auto éléről - közölte a márkaimportőr Porsche Hungaria.  Az új vezetőt a Skoda augusztusi igazgatótanácsi ülésén választják meg.

Bernhard Maier 1984-ben a Nixdorf Computer AG-nél állt munkába, majd 1988 és 2001 között a BMW-nél dolgozott vezető pozíciókban, még abban az évben vette át a Porsche Deutschland GmbH elnöki posztját, 2015 novemberében pedig a Skoda elnöke lett.

A vezetése alatt dobta piacra a cseh autógyár az új hobbiterepjárókat (SUV), a Kodiaqot, a Karoqot, a Kamiqot és kifejlesztett az első tisztán elektromos modellt is. A Skoda eladásai pedig Maier irányítása során nőttek 1,3 milliós szintre, ami rekordszintet jelent a cég történetében.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet