BUX 139664.44 0,03 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot nőtt a Samsung profitja

Jelentősen, 23 százalékkal nőtt a Samsung Electronics működési nyeresége a második negyedévben.

2020. július 7. kedd, 08:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cég részleteket csak később közöl, de szakértők szerint a félvezető-gyártás volt a húzóágazat, mert a koronavírus-járvány miatt megnőtt otthoni munkavégzéshez több gépre volt szükség, emiatt pedig megugrott a cég félvezetői iránti kereslet.

A dél-koreai elektronikai konszern kedden nem végleges adatként azt közölte, hogy a negyedéves működési eredménye 2018 negyedik negyedéve óta a legmagasabb, 8100 milliárd won (6,8 milliárd dollár) volt. Ez 23 százalékos növekedés éves összevetésben.

Szakértők gyengébb adatra, 6400 milliárd wonra számítottak. A június végével záródott három hónapban a cég bevétele 7 százalékkal, 52 ezer milliárd wonra (43,6 milliárd dollár) mérséklődött.

A dél-koreai vállalat július végén ismerteti a végleges adatokat és azt, hogy pontosan miként szerepelt a negyedévben a cég mobil- és félvezető-gyártó ágazata - írta az MTI.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet