BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: Jó hírek jöttek Olaszországból

Jelentősen csökkent Olaszországban a Covid-19 betegségben elhunytak száma az utóbbi 24 órában - írja az MTI az olasz egészségügyi tárca közlése nyomán.

2020. június 29. hétfő, 20:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A minisztérium szerint hatan haltak meg a kórban és országosan 126 új fertőzöttet regisztráltak.

Az elhunytak száma vasárnap huszonkettő volt, miután szombaton nyolc halálesetet rögzítettek.

A legsúlyosabban érintett lombardiai régióból egy halottat jelentettek az utóbbi 24 órában, ezzel a járványgócban regisztrált halottak száma 16 640-re emelkedett. Február 22. óta nem volt ilyen alacsony a halálozások száma a régióban, ahol 78 új fertőzöttet azonosítottak, számuk így 10 947-re gyarapodott.

A járvány február 20-i kitörése óta Olaszországban a Covid-19-betegségnek 34 744 halálos áldozata van, 240 436 fertőzöttet regisztráltak az országban és 188 196-an gyógyultak meg. Az aktív betegek száma 16 496 az országban. Kórházakban 1120 pácienst kezelnek, közülük 96-an intenzív osztályon vannak. 15 280 ember házi karanténban van.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet