BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Járványguru: visszatérhetnek a korlátozások

A szerbiai válságstáb legismertebb tagja attól tart, hogy május 18-a után újra megnőhet a fertőzöttek száma, ami nem maradna következmények nélkül. A járvány nem kaphat második esélyt.

2020. május 16. szombat, 21:31

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Predrag Kon epidemiológus, a szerbiai köztársasági válságstáb tagja kijelentette, hogy ha május 18-a után megugrik Szerbiában a koronavírus-fertőzöttek száma, akkor ismét szigorúbb korlátozó intézkedéseket vezetnek be - vette át a 021.rs.hírét a vajdasági Szabad Magyar Szó. Kon Facebook oldalán arról írt, hogy a fertőzés terjedésének megakadályozása érdekében nem kellene még nyilvános rendezvényeket szervezni, mert ennek súlyos következményei lehetnek.

Szerinte korai még kiengedni, továbbra is fegyelmezetten kell viselkedniük a polgároknak és betartani a hatályos rendelkezéseket. "Még nem érkezett el az ideje a nyilvános rendezvények szervezésének. Messze vagyunk még attól, hogy a vírus ne legyen közöttünk. A kontaktusok növelésével és a rendelkezések megszegésével sajnos jó esély van arra, hogy május 18-a után megugrik majd a fertőzöttek száma Szerbiában. Én nem lepődnék meg ezen. Ha így lesz, akkor sajnos ismét komolyabb korlátozó intézkedéseket kell bevezetnünk" - írta a szakember.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet