BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Teljes nyomkövetést rendeltek el Indiában

Mind az állami-, mind pedig a magánszektor dolgozóinak kötelező lesz Indiába egy a mozgásukat nyomon követő kormányzati alkalmazást használni a koronavírus miatt.

2020. május 2. szombat, 13:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az "Aarogya Setu", vagyis a magyarul "egészséghíd" névre fordítható, Bluetooth és GPS-adatok alapján működő alkalmazást még múlt hónapban fejlesztette ki az ország nemzeti informatikai központja - írja a Reuters nyomán az azonnali.hu.

Az app arra szolgál, hogy figyelmeztesse felhasználóját, ha olyan személlyel került kapcsolatba, aki koronavírus-fertőzöttnek bizonyult, vagy legalábbis nagy ennek a kockázata.

A Reutersnek azt nyilatkozták az indai technológiai minisztérium tisztviselői: ahhoz, hogy hatékony legyen az egyébként 1,3 milliárd lakosú Indában az alkalmazás, legalább 200 millió embernek kellene letöltenie azt. Eddig androidos telefonokra egyébként több mint 50 millióan töltötték le az alkalmazást az országban a Google Play adatai szerint.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet