BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Keményen adóztatnának a lengyelek is

A lengyel kormány a magyarhoz hasonlóan részben a költségvetési bevételek növelésével akarja ellensúlyozni a koronavírus-járvány nyomán megnövekedett kiadásait.

2020. április 13. hétfő, 14:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lengyel cégek már 200 ezer beadványt nyújtottak be, amelyekben a kormány segítségét kérik a koronavírus-járvány okozta gondjaik orvoslásához. A varsói vezetés arra számít, hogy a húsvétra ezekből a kérelmekből már 280 ezer lesz - mondta Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök a Szejmben a Business Insider Polska tudósítása szerint. Véleménye szerint a járvány a világ- és Európa gazdaságának alapjait rengette meg.

- Az Európai Unióban elsősorban Nyugat-Európa szenvedte meg a járvány hatásait, ezért vissza kell térnünk azokhoz az előzetes ötletekhez, amelyeket Lengyelország már két éve hangsúlyoz a költségvetési bevételek növelése terén - fejtegette a kormányfő. Ezek közé tartozik a digitális adó, a pénzügyi tranzakciók adója, a szénadó vagy a nagy nemzetközi cégek megadóztatása.

Ez a csomag a visegrádi négyek egyedülálló javaslata. Ezeknek az indítványoknak az elfogadása az EU büdzséjébe milliárdokat hozhatna euróban, amit a vírussal való harcra lehetne fordítani - tette hozzá Morawiecki.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet