BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Országos vesztegzár jöhet a cseheknél

Országos vesztegzár bevezetését mérlegeli a cseh kormány, miután kiderült, hogy 231-re emelkedett a koronavírusos fertőzöttek száma.

2020. március 15. vasárnap, 13:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Andrej Babis cseh miniszterelnök azt mondta: "Alapvető fontosságú intézkedés felé tartunk. (.) Valószínűleg a maximálishoz"

Később úgy pontosított, hogy valószínűleg egész Csehországot érintő vesztegzárról lesz szó. A kormányfő fontosnak nevezte, hogy az emberek kizárólag csak munkába járjanak, onnan pedig menjenek haza.

"Fenn kell tartanunk a gazdaságot, a termelést" - közölte a kormányfő. Szerinte valószínű, hogy a csehországi fertőzöttek száma vasárnap estére eléri a háromszázat.

Vasárnap délután újabb rendkívüli ülést tart a kormány, amely dönthet a további intézkedésekről, egy országos válságstáb felállításáról. A válságstábot Roman Prymula, az egészségügyi miniszter helyettese vezetné, aki képzett járványügyi szakember.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet