BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: újabb nagyszabású esemény marad el a járvány miatt

A koronavírus terjedése miatt elmarad a négy visegrádi ország és Németország külügyminisztereinek péntekre Prágába tervezett találkozója - tájékoztatta a cseh külügyminisztérium csütörtökön az MTI prágai irodáját.

2020. március 12. csütörtök, 17:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh, a lengyel, a magyar, a szlovák és a német külügyminiszter egy videókonferencia keretében tárgyal majd egymással, amelynek eredményéről sajtóközleményben számolnak be - írta a cseh külügy.

Korábbi prágai bejelentés szerint az öt külügyminiszter elsősorban az időszerű európai uniós témákat, az Európai Unió bővítését, a keleti partnerség kérdéseit, a brit kilépéssel kapcsolatos problémákat tekinti át, továbbá az unió kapcsolatait az Egyesült Államokkal, Kínával és Oroszországgal.

Különös hangsúlyt helyeznek a migráció kérdésére, ezen belül a török-görög határon kialakult helyzetre.  Jelenleg Csehország tölti be a visegrádi csoport soros elnöki tisztségét. A cseh kormány csütörtökön szükségállapotot hirdetett ki az országban az új koronavírus terjedése miatt.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet