BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szükségállapotot hirdettek Csehországban

Szükségállapotot hirdetett ki Csehországban a kormány csütörtökön az új koronavírus terjedése miatt. A rendelkezés délután kettőkor lépett életbe, hatálya harminc nap - közölte a kormány rendkívüli ülése utáni sajtóértekezleten Andrej Babis miniszterelnök Prágában.

2020. március 12. csütörtök, 15:17

Fotó: MTI Fotó / Czeglédi Zsolt
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az intézkedést a lakosság egészsége védelmének szükségességével indokolja a kabinet az MTI szerint.

A cseh kormány rendeletében péntek reggeli hat órával kezdődően megtiltotta a sport- és kulturális rendezvényeket. Este nyolc órától reggel hatig pedig tilos a belépés a vendéglátóhelyekre, ami a gyakorlatban azok bezárását jelenti. A bevásárlóközpontokban működő vendéglátóipari egységeket péntektől be kell zárni.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet